Myynnissä Lieksassa pitkään toimineen naisten vaatteiden ja asusteiden liike Naisten Asuste Nuutisen liikehuoneisto. Liiketilat pitävät sisällään tilavat katutason 98 m2 ja kellarikerroksen 87 m2 (+ 27 m2 varasto). Liike sijaitsee Lieksan parhaalla liikepaikalla Pielisentien varrella Citymarketin ja Tokmannin läheisyydessä.
Keskeinen sijainti mahdollistaa monenlaisen liiketoiminnan kehittämisen.
Halutessaan jatkaa vaateliikkeen liiketoimintaa, ostajalla on mahdollisuus ostaa myös kaupan loppuvarasto. Yritys on keskittynyt laadukkaisiin tuotemerkkeihin ja on panostanut myymissään tuotteissa tyyliin ja laatuun sekä laadukkaaseen palveluun. Yrityksellä on uskollinen pitkäaikaisiin asiakassuhteisiin perustuva asiakaskunta, joka koostuu paikkakuntalaisista ja kesällä matkailijoista ja kesäasukkaista. Liiketoimintaa on mahdollista kehittää monella tavalla esimerkiksi ottamalla haltuun uusia tuoteryhmiä kuten esim. nuortenvaatteet ja myyntikanavia kuten verkkokauppa.
Lieksan keskustassa sijaitseva liikehuoneisto kuuluu kauppaan. Siirtyvän varaston kaupasta voidaan sopia tilanteen mukaan.
Ostaja saa yritystoiminnan käynnistämiseen nykyisen yrittäjän tuen ja osaamisen käyttöönsä.
Ota rohkeasti yhteyttä ja kysy lisää!
Pyydä lisätietoja